Wojciech Liszka
Owner and CEO


Lubi wyzwania i ambitne projekty, które im bardziej są wymagające – tym lepiej. Całe swoje zawodowe życie poświęcił hotelarstwu i śmiało można powiedzieć, że zna tę branżę „jak własną kieszeń”. Swoje spostrzeżenia na temat branży publikuje na blogu o hotelarstwie, turystyce i przemyśle spotkań.

Karierę rozpoczął z rozmachem w największym kasynie na świecie – Foxwoods Resorts & Casino w Conncecticut, USA. W Polsce przez 11 lat związany był z prestiżową marką hoteli Radisson Blu w Szczecinie, Warszawie i Krakowie. W 2015 roku założył firmę Z—Factor.

Wojciech Liszka w swojej pracy jest niezwykle skuteczny i otwarty na ciekawe inicjatywy. Nigdy nie boi się tego co nowe, dotąd niepoznane i przez nikogo nieosiągnięte. Jego pomysły i działania przez lata wyróżniały wśród konkurencji hotele, w których pracował. Radisson Blu Hotel Kraków, z którym związany był przez ostatnich kilka lat, został w tym czasie nagrodzony m.in. przez Business Traveller jako najlepszy hotel biznesowy w Polsce, a magazyn Forbes wyróżnił go jako laureata plebiscytu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” za uzyskanie jako pierwszy hotel na świecie i pierwsza firma w Polsce certyfikatu BS8901.

Wojciech jest też pomysłodawcą i inicjatorem Poland Business Run – charytatywnej imprezy sportowej, a obecnie największego w Polsce biegu sztafetowego oraz Meetings Week Poland – aktualnie największego wydarzenia branży spotkań w kraju.

Poza działalnością hotelową przewodniczy Radzie Biznesu Grupy Uczelni Vistula w Warszawie oraz od lat aktywnie angażuje się w działalność organizacji Meeting Professionals International Poland, której był współzałożycielem, a jej członkowie dwukrotnie powierzyli mu stanowisko Prezesa.

Ma swoje zdanie, siłę przebicia, chętnie dzieli się swoją wiedzą i pasją. I zawsze podkreśla, że to dopiero początek… Prywatnie pasjonat i międzynarodowy sędzia koszykówki, zapalony biegacz i wieczny optymista.

W skrócie:

 • Założyciel firmy Z-Factor
 • Ekspert hotelowy programu „Piekielny Hotel” TVN
 • Posiada 11 lat doświadczenia sprzedażowego w hotelach Radisson Blu
 • Współinicjator i współorganizator charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run
 • Przewodniczący Rady Biznesu Grupy Uczelni Vistula w Warszawie
 • Wykładowca w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie
 • 2011-2015 dwukrotnie wybrany jako Prezes MPI Poland
 • W latach 2008-2011 V-ce Prezes ds. Edukacji MPI Poland
 • Nagrodzony w plebiscycie MICE Poland „Osobowość Roku 2010″
 • Wyróżniony przez Ministra Sportu i Turystyki odznaką „Zasłużony dla Turystyki”
 • Inicjator Meetings Week Poland
 • Członek kapituł konkursowych: Osobowość Roku MICE Poland oraz MP Power Awards
 • Członek komisji konkursowej Urzędu Miasta Krakowa oceniającej najciekawsze programy incentive w Krakowie oraz restauracyjnej komisji rekomendacyjnej
 • Członek Krakowskiego Forum Turystyki
 • Uczestnik projektów badawczych dla: Targów Kielce, Lokalnej Organizacji Turystycznej w Toruniu oraz Małopolskiej Organizacji Turystycznej
 • Lider zespołu opracowującego strategie działania Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oraz Lubelskiego Convention Burea

Kontakt.

Ty masz pytania,

my mamy odpowiedzi.


Kontakt dla nowych klientów / New business: +48 693-726-848

Praca / Career: +48 604 413 341

Działy operacyjne:

Demand Outlook: +48 604 430 424

Test Call Program & Competition Shopping: +48 604 413 110


info@zfactor.pl


   

Potrzebujemy Twojej zgody, aby móc się z Tobą kontaktować 

Prosimy podaj swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail i/lub telefon, a zaznaczając poniższe pola poinformuj nas, w jaki sposób mamy się z Tobą kontaktować.

Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółkę Z-Factor Spółka z o.o. Spółka Komandytowa w celu przedstawienia oferty lub przesyłania treści o charakterze marketingowym, w zależności od rodzaju wyrażonej zgody. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie, pamiętaj jednak, że jest to równoznaczne z zaprzestaniem korzystania z naszych usług. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją otrzymywania na wskazany adres e-mail zawartych w naszym newsletterze niezamówionych komunikatów marketingu bezpośredniego i korzystania do tego celu z środków porozumiewania się na odległość.

Wysyłając formularz udostępniasz nam Twoje dane osobowe. Przeczytaj: Informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych przez Z-Factor Spółka z o.o. Spółka Komandytowa oraz o Twoich uprawnieniach.